Aktualności

      Katalog on-line

        Godziny otwarcia

           Kontakt

Strona główna Dyskusyjny Klub Książki "Ciotka Julia i skryba” M.V. Llosa
"Ciotka Julia i skryba” M.V. Llosa

Majowe spotkanie ozorkowskiego DKK poświęcone było powieści Mario V. Llosy  pt.: „Ciotka Julia i skryba”.  Nie wszystkie klubowiczki uległy reklamowanemu urokowi powieści, prowadzonej w dwóch równoległych wątkach. Oponentki momentami nużył wątek młodzieńczej miłości głównego bohatera do dalekiej i dużo starszej ciotki, choć jednocześnie  doceniły dowcip, język i zdyscyplinowany warsztat pisarza.

Druga, równoległa narracja ujęła już wszystkie dyskutantki. Czytelniczki zostały wchłonięte przez doskonale przedstawiony świat radiowych tasiemców, które nieodparcie nasuwały  skojarzenia ze współczesnymi produkcjami telewizyjnymi.

Rozmowę w Klubie zdominowała burzliwa wymiana opinii na temat „pomieszania” wątków, losów niektórych postaci książki oraz … kondycji współczesnej "serialowej kultury".  W ferorze rozmowy za duży atut książki uznano nieszablonowość bohaterów i opis niezwykłego klimatu Limy oraz to, że w barwny sposób ukazuje świat, którego już nie ma.

Pomimo nie dających się pogodzić różnic w odbiorze książki, w Ozorkowie przychylono się do opinii, że „Ciotka Julia i skryba”  naprawdę wciąga i zmusza do dyskusji.

 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ozorkowie
ul. Listopadowa 6b, 95-035 Ozorków      tel. (42) 710-31-17      redaktor: Danuta Trzcińska