Aktualności

      Katalogi on-line

        Godziny otwarcia

           Kontakt

Strona główna Koncert z okazji Dnia Matki
Koncert z okazji Dnia Matki

                            

Za tajemniczą nazwą YLO Violin kryje się Ilona Perz-Golka, utalentowana polska skrzypaczka. Skrzypce elektryczne są potężną bronią w jej rękach. Urzeka publiczność swoją muzyką, wdziękiem i talentem.

Ilona jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.

W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami. Występowała na całym świecie.

W 2020 roku, wraz z promocją swej pierwszej płyty Timeless, YLO można było usłyszeć na największych scenach w kraju i za granicą oraz transmisjach internetowych, telewizyjnych i radiowych  w nowatorskim projekcie muzycznym „YLO Violin Symfonicznie”. Podczas koncertów skrzypaczka grała utwory z autorskiej płyty „Timeless” – czyli muzykę nowoczesną na skrzypcach elektrycznych w aranżacji z Wielką Orkiestrą Symfoniczną.

Obecnie skupia się na pracy koncertowej oraz współpracuje ze światowej sławy kompozytorami, nagrywając materiał na nową płytę.

O płycie TIMELESS

Autorska płyta TIMELESS - YLO VIOLIN to muzyczna podróż po świecie pełnym rytmów i melodii z różnych stron świata, opowiedziana skrzypcami elektrycznymi.

Kompozycje oddają bardzo precyzyjnie skojarzenia emocjonalne, skrzypce opowiadają historie, które przenoszą słuchacza w inny świat a zarazem są ponadczasowe. Usłyszymy na niej muzykę instrumentalną ze skrzypcami elektrycznymi, zróżnicowaną brzmieniowo, od romantycznych ballad po bardzo energetyczne dźwięki elektroniczne.

Wśród utworów znajdują się zarówno własne kompozycje, jak i utwory znanych polskich kompozytorów. Specjalnie dla YLO VIOLIN utwory napisali m.in. Irek Dreger, Piotr Opatowicz, Radosław Rozbicki.

W pierwszym utwrze „Breath of Time” - kompozycji samej skrzypaczki, słychać motywy muzyki arabskiej, a sam teledysk został nakręcony na pustyni Rub Al Khali niedaleko Dubaju.

Na krążku znalazły się również dwa klasyczne utwory: Burza Vivaldiego i Marzenie Schumanna, które zostały zagrane w nowoczesnej i autorskiej aranżacji Ilony Perz-Golki.

Jak sama twierdzi, skrzypce elektryczne pozwalają na eksperymentowanie z dźwiękiem bez końca i bez  ograniczeń. To niesamowity środek przekazu muzycznego, a sam instrument potrzebuje, by wykonawca umiał przy ich pomocy wydobyć kolory, temperaturę, zbudować klimat. YLO z pewnością ma owo niesamowite wyczucie dźwięku – co słychać w nagraniach.

Płyta Timeless to wielopłaszczyznowe muzyczne doznanie godne polecenia!


YouTube https://www.youtube.com/IlonaPerzGolkaYLO

Strona internetowa https://yloviolin.com

Facebook https://www.facebook.com/YLO.VIOLIN/

Instagram https://www.instagram.com/ylo_violin/

Twitter https://twitter.com/ViolinYlo

Spotify https://open.spotify.com/artist/2pA6UFTn6PdVVUACgJWnzN?si=vt9UV_7OQfCO8f6kLhL_Ig

 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ozorkowie
ul. Listopadowa 6b, 95-035 Ozorków      tel. (42) 710-31-17      redaktor: Danuta Trzcińska