Strona główna Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek"
Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Miejska Biblioteka Publiczna w Ozorkowie przyłączyła się do kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, prowadzonej przez Instytut Książki.

Zapraszamy Małych Czytelników w wieku 3-6 lat (z roczników 2013-2016) do naszej Biblioteki na Osiedlu przy ul. Mielczarskiego 17. Dzieci otrzymają w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Jest to publikacja przypominająca rodzicom/opiekunom  o nieocenionej roli czytania w życiu dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki mogą otrzymać zarówno te dzieci, które są już czytelnikami naszej Biblioteki oraz te, które dopiero nimi zostaną.

Aby stać się czytelnikiem Biblioteki i uczestnikiem kampanii  „Mała książka – wielki człowiek”, jeden z rodziców lub opiekun prawny powinien zapisać dziecko do Biblioteki, które otrzyma specjalną kartę – uczestnika tej kampanii.

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem i korzystania z bogatej książkowej oferty bibliotek.

Więcej Informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej projektu www.wielki-czlowiek.pl oraz profilu na portalu Facebook

www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do Biblioteki!