Strona główna Wielka wymiana książek
Wielka wymiana książek

WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK

Akcja bookcrossingowa „Uwolnij książkę” na Pikniku Rodzinnym w Ozorkowie

Czytanie książek to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu – i nic dziwnego. Lektury rozwijają wyobraźnię, przenoszą w nieznany świat i wzbudzają mnóstwo emocji. Jedną z form popularyzowania książki i czytelnictwa jest bookcrossing, na który zapraszamy w dniu 25 maja 2019 r. w godz. 10-13.

W wymianie może uczestniczyć każdy, kto przyniesie z domu książkę, której już nie potrzebuje, i wymieni ją na tę, którą zostawił ktoś inny na stanowisku wymiany. Główną ideą bookcrossingu jest przekazanie ciekawych pozycji innym osobom, nie zaś pozbycie się zniszczonych książek, dlatego w ramach akcji będzie można oddać jedynie książki wydane po 2008 roku (nie należy przynosić podręczników szkolnych).

Wymiana książek odbędzie się 25 maja 2019 r. na Pikniku Rodzinnym, organizowanym przez Hufiec ZHP Ozorków i Ozorkowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Miejsce: boisko szkolne przy Szkole Podstawowej Nr 5 ul. Konarskiego 2 (przy tzw. „małej piątce”), w godz. 10-13. Wstęp wolny. Zapraszamy!