Aktualności

      Katalogi on-line

        Godziny otwarcia

           Kontakt

Strona główna Wypożyczalnia cyfrowych książek mówionych
Wypożyczalnia cyfrowych książek mówionych

NOWA SZANSA NA "CZYTANIE" KSIĄŻEK DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH!

Nasza biblioteka podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem "LARIX" i przystąpiła do realizacji projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących". Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz PFRON.

Już od 21 marca 2019 r. w bibliotece głównej będzie można wypożyczyć cyfrowe książki mówione oraz specjalne urządzenia CZYTAK PLUS i CZYTAK NPN3. Za pomocą tych urządzeń można odtwarzać książki nagrane w zakodowanym formacie MP3. W ofercie będziemy mieć ponad 1800 cyfrowych książek, w tym 40 nowości, wydanych i nagranych w 2018 roku!

W świetle prawa osobami uprawnionymi do korzystania z zaszyfrowanych książek są osoby z dysfunkcją wzroku, ale również osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku. W praktyce oznacza to, że każdy czytelnik, który okaże bibliotekarce stosowne zaświadczenie będzie mógł skorzystać z tej wyjątkowej oferty.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki, z przyjemnością omówimy szczegóły.

Przeczytaj Regulamin wypożyczania odtwarzaczy CZYTAK PLUS i CZYTAK NPN3 oraz Regulamin wypożyczania cyfrowych książek mówionych.

        

 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ozorkowie
ul. Listopadowa 6b, 95-035 Ozorków      tel. (42) 710-31-17      redaktor: Danuta Trzcińska