Strona główna „Mała Książka – Wielki Człowiek”
„Mała Książka – Wielki Człowiek”
Z radością informujemy, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu prowadzonego przez Instytut Książki pt. „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców.

Od połowy września 2018 roku podczas odwiedzin w Bibliotece dla Dzieci na Osiedlu (ul. Mielczarskiego 17) Mały Czytelnik (urodzony w 2015 r.) otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej o projekcie na stronie http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/ i
www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek