Strona główna Wystawa prac Romana Wrześkiewicza
Wystawa prac Romana Wrześkiewicza

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy w środę, 25 października 2017 r. o godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 24 listopada w godzinach otwarcia biblioteki.

Kilka słów o autorze:

Urodził się, mieszka i pracuje w Ozorkowie. Chociaż świat poza Ozorkowem jest piękny, to docenia swoje rodzinne miasto i kocha na swój sposób. Widać to też w jego pracach, które w dużej części zainspirowane są okolicami Ozorkowa.
Studiował przez 2 lata w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. W. Strzemińskiego - obecnie Akademii Sztuk Pięknych. Studia ukończył w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego.
Pasjonuje się muzyką klasyczną, malarstwem, rysunkiem, fotografią i lotnictwem. W sztukach plastycznych szuka spełnienia w pejzażu i portrecie. Ostatnie lata poświęcił rysunkowi i technice suchego pastelu, która w magiczny sposób łączy kolor z rysunkiem. Jest raczej urodzonym rysownikiem, którego bardzo uwodzi kolor i literatura fortepianowa... Szuka inspiracji w naturze i niedoścignionych dziełach mistrzów.