Strona główna XI WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
XI WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Miejska Biblioteka Publiczna w Ozorkowie ogłasza XI Wojewódzki Konkurs Poetycki im. K. K. Baczyńskiego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Młodzi poeci - do piór!

XI Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

I. Organizator:

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego w Ozorkowie
tel. (0-42) 710-31-17 fax (0-42) 710-32-11
http://mbp.ozorkow.net   e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partnerzy:
  •  Urząd Marszałkowski w Łodzi
  •  WiMBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi
  •  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział Łódzki

II. Cele konkursu:
  •  pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji
  •  wyszukanie i promocja młodych poetów
  •  szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury literackiej i czytelniczej

III. Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, głównie mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. W konkursie mogą brać udział również osoby spoza województwa łódzkiego.

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3 wierszy o dowolnej tematyce, nigdzie nie publikowanych i dotychczas nie nagradzanych w innych konkursach.

3. Prace można zgłaszać indywidualnie lub poprzez instytucje: szkoły, biblioteki, domy kultury, kluby, stowarzyszenia itp.

4. Wiersze powinny być napisane na komputerze - w miarę możliwości prace jednego autora na 1 kartce formatu A-4. Wiersze prosimy nadsyłać w 2 egzemplarzach wydruku oraz na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD).
Na każdym egzemplarzu prosimy podać:

•  imię i nazwisko
  •  wiek w latach
  •  dokładny adres zamieszkania
  •  adres poczty elektronicznej e-mail oraz nr telefonu kontaktowego
  •  w przypadku prac nadesłanych przez instytucję: dokładna nazwa, adres, e-mail i nr tel.instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna

5. Prace można dostarczać od 1 września 2008 r. osobiście do siedziby organizatora lub nadsyłać na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna, 95-035 Ozorków, ul. Listopadowa 6b
z dopiskiem: „Konkurs poetycki”.
Termin zgłaszania prac upływa 17 października 2008 r. (decyduje data stempla pocztowego).

6. Zwycięzców wyłoni profesjonalne Jury powołane przez organizatora.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2008 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie przy ul. Listopadowej 6b. O dokładnym terminie organizator powiadomi wyłącznie laureatów pocztą elektroniczną bądź listownie. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie: http://mbp.ozorkow.net.

8. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w tomiku pokonkursowym oraz w mediach bez
zgody ich autorów.

9. Ewentualne roszczenia wynikające z publikacji przez MBP w Ozorkowie prac, które nie są własnością podpisanego twórcy, należy kierować do osoby podpisującej pracę jako własną.

10. Wszelkie informacje związane z konkursem można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie ul. Listopadowa 6b, telefonicznie 0-42 710-31-17 lub pocztą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .