Strona główna Warsztaty "Mamo, tato, nudzi mi się!" trwają
Warsztaty "Mamo, tato, nudzi mi się!" trwają

Jak wynika z opinii uczestników, zajęcia sprawiają dużo frajdy zarówno maluchom, jak i ich opiekunom, no i oczywiście bibliotekarkom Smile

Zapraszamy do śledzenia warsztatowych poczynań na blogu prb-projekt.blogspot.com

W czasie warsztatów rodzice uświadamiają sobie znaczenie efektywnego spędzania czasu z dzieckiem, nabywają umiejętność kreatywnej zabawy, zdobywają wspólne z dziećmi doświadczenia artystyczne, i przede wszystkim zacieśniają z nimi więzi. Dzieci zaś zdobywają pierwsze, dobre doświadczenia związane z przestrzenią publiczną, skupiają uwagę rodzica wyłącznie na sobie, poznają ciekawe zabawy oraz czerpią radość z własnej i rodzica twórczości plastycznej.

Oprócz zajęć warsztatowych biblioteka proponuje uczestnikom, a po zakończeniu projektu także wszystkim czytelnikom, ciekawe tytuły poszerzające wiedzę dorosłych m.in. w zakresie psychologii rozwojowej, efektywnego spędzania czasu z dzieckiem i inspirujących zabaw z dziećmi (wykaz książek tutaj)

W bibliotece dla dzieci powstał także cieszący się dużym zainteresowaniem Kącik Malucha wyposażony
w przystosowane dla najmłodszych mebelki i zabawki.