Strona główna III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI

Ogłaszamy III Regionalny Konkurs Recytatorski "Żołnierz poeta czasu kurz". Zapraszamy do udziału w konkursie młodzież gimnazjalną i licealną.

III REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
pt. „ŻOŁNIERZ POETA CZASU KURZ”

1. Organizator:
Miejska Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Ozorkowie

2. Cele konkursu:

•  popularyzacja poezji patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie;
  •  wyszukanie i promocja młodych recytatorów;
  •  kształcenie wrażliwości poetyckiej;
  •  szerzenie wśród młodzieży kultury literackiej i czytelniczej.

3. Konkurs adresowany jest do młodzieży - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

4. Zadaniem uczestników konkursu jest pamięciowe opanowanie dowolnie wybranego wiersza K.K. Baczyńskiego oraz jego recytacja w dowolnej interpretacji.

5. Przedmiotem oceny będą:

•  pamięciowe opanowanie tekstu;
  •  atrakcyjność interpretacji.

6. Warunkiem udziału jest zgłoszenie zawierające:

•  imię i nazwisko uczestnika,
  •  nazwa, adres, nr telefonu i adres e-mail szkoły, domu kultury lub innej instytucji zgłaszającej uczestnika,
  •  tytuł recytowanego wiersza.

Zgłoszenia można dostarczać osobiście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie ul. Listopadowa 6, telefonicznie: 0-42 710-31-17 lub pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 26 lutego 2008 r.

7. Prezentacja utworów i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 lutego 2008 r. (czwartek) o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie ul. Listopadowa 6.

8. Oceny prezentacji dokona jury powołane przez organizatora.

9. Laureaci otrzymają nagrody i wyróżnienia książkowe.