Strona główna Konkurs

pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

Włodzimierza Fisiaka

Cele konkursu:
-  pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji

-  wyszukanie i promocja młodych poetów

-  szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury literackiej i czytelniczej

Regulamin:
1.    Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, głównie mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. W konkursie mogą brać udział również osoby spoza województwa łódzkiego.
2.    Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3 wierszy o dowolnej tematyce, nigdzie nie publikowanych i dotychczas nie nagradzanych w innych konkursach.
3.    Prace można zgłaszać indywidualnie lub poprzez instytucje: szkoły, biblioteki, domy kultury, kluby, stowarzyszenia itp.
4.    Wiersze powinny być napisane na komputerze - w miarę możliwości prace jednego autora na 1 kartce formatu A-4. Wiersze prosimy nadsyłać w 2 egzemplarzach wydruku oraz na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD).
Na każdym egzemplarzu prosimy podać:
-    imię i nazwisko
-    wiek w latach
-    dokładny adres zamieszkania
-    adres poczty elektronicznej e-mail oraz nr telefonu kontaktowego
-    w przypadku prac nadesłanych przez instytucję: dokładna nazwa, adres, e-mail i nr tel. instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna.
5.    Prace można dostarczać od 1 września 2009 r. osobiście do siedziby organizatora lub nadsyłać na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna, 95-035 Ozorków, ul. Listopadowa 6b
z dopiskiem: „Konkurs poetycki”.
Termin zgłaszania prac upływa 16 października 2009 r. (decyduje data stempla pocztowego).
6.    Zwycięzców wyłoni profesjonalne Jury powołane przez organizatora.
7.    Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2009 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie przy ul. Listopadowej 6b. O dokładnym terminie organizator powiadomi wyłącznie laureatów pocztą elektroniczną bądź listownie. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie: www.mbp.ozorkow.net
8.    Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w tomiku pokonkursowym oraz w mediach bez zgody ich autorów.
9.    Ewentualne roszczenia wynikające z publikacji przez MBP w Ozorkowie prac, które nie są własnością podpisanego twórcy, należy kierować do osoby podpisującej pracę jako własną.
10.    Wszelkie informacje związane z konkursem można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie ul. Listopadowa 6b lub tel. 0-42 710-31-17. Osoba do kontaktu: Danuta Trzcińska.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!