Strona główna Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

http://mbp.ozorkow.net/kasdepke.jpg We wtorek 9 czerwca 2009 r. o godz. 9.00 w czytelni Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Mielczarskiego 17 z najmłodszymi czytelnikami spotka się Grzegorz Kasdepke.
Jest to kolejne spotkanie w ramach projektu "Znamy się tylko z literatury. Edycja II", dofinansowane ze środków Ministra Kultury - Program "Literatura i czytelnictwo".
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Grzegorz Kasdepke urodził się 4 maja 1972 roku w Białymstoku - polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz.

Po studiach na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego publikował np. w "Polityce". Szybko zadebiutował jako autor dla dzieci i zaczął pracę w "Świerszczyku", po roku awansował na redaktora naczelnego.

Od tamtej pory opublikował dziesiątki bajek, baśni i opowiadań – nie tylko w„Świerszczyku”, ale i w „Ciuchci”, w „Komiksowie”, w „Wesołych literkach”, w wielu antologiach twórczości dziecięcej, także w podręcznikach. Wydał kilka książek dla dzieci młodszych i dla starszych. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura (wydawnictwo), Podsiedlik, Raniowski i S-ka i Wilga (wydawnictwo). Grzegorz Kasdepke jest laureatem wielu nagród.

NIEGRZECZNIAKI
DZIWNE PRZYPADKI BAJKOPISARZA
WAKACJE POTWORAKA
Na co zachorował cyrkiel