Strona główna XI WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
XI WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Przypominamy, że 17 października br. upływa termin zgłaszania wierszy na XI Wojewódzki Konkurs Poetycki im. K. K. Baczyńskiego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Młodzi poeci - do piór!

XI Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

I. Organizator:

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego w Ozorkowie
tel. (0-42) 710-31-17 fax (0-42) 710-32-11
http://mbp.ozorkow.net   e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partnerzy:

•  Urząd Marszałkowski w Łodzi
  •  WiMBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi
  •  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział Łódzki

II. Cele konkursu:
  •  pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji
  •  wyszukanie i promocja młodych poetów
  •  szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury literackiej i czytelniczej

III. Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, głównie mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. W konkursie mogą brać udział również osoby spoza województwa łódzkiego.

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3 wierszy o dowolnej tematyce, nigdzie nie publikowanych i dotychczas nie nagradzanych w innych konkursach.

3. Prace można zgłaszać indywidualnie lub poprzez instytucje: szkoły, biblioteki, domy kultury, kluby, stowarzyszenia itp.

4. Wiersze powinny być napisane na komputerze - w miarę możliwości prace jednego autora na 1 kartce formatu A-4. Wiersze prosimy nadsyłać w 2 egzemplarzach wydruku oraz na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD).
Na każdym egzemplarzu prosimy podać:

•  imię i nazwisko
  •  wiek w latach
  •  dokładny adres zamieszkania
  •  adres poczty elektronicznej e-mail oraz nr telefonu kontaktowego
  •  w przypadku prac nadesłanych przez instytucję: dokładna nazwa, adres, e-mail i nr tel.instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna

5. Prace można dostarczać od 1 września 2008 r. osobiście do siedziby organizatora lub nadsyłać na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna, 95-035 Ozorków, ul. Listopadowa 6b
z dopiskiem: „Konkurs poetycki”.
Termin zgłaszania prac upływa 17 października 2008 r. (decyduje data stempla pocztowego).

6. Zwycięzców wyłoni profesjonalne Jury powołane przez organizatora.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2008 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie przy ul. Listopadowej 6b. O dokładnym terminie organizator powiadomi wyłącznie laureatów pocztą elektroniczną bądź listownie. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie: http://mbp.ozorkow.net.

8. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w tomiku pokonkursowym oraz w mediach bez
zgody ich autorów.

9. Ewentualne roszczenia wynikające z publikacji przez MBP w Ozorkowie prac, które nie są własnością podpisanego twórcy, należy kierować do osoby podpisującej pracę jako własną.

10. Wszelkie informacje związane z konkursem można uzyskać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie ul. Listopadowa 6b, telefonicznie 0-42 710-31-17 lub pocztą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .